Wydarzenia

Sępopol wygrywa turniej charytatywny o Puchar Pawła Papke!

Grudzień rozpoczęliśmy z przytupem!
 
W turnieju piłki siatkowej o Puchar Pawła Papke udział wzięło jedenaście drużyn. Zmagania rozpoczęliśmy już od godzin porannych, kiedy to rywalizację podjęła grupa pierwsza, w której skład wchodziły Pomarańcze, Łankiejmy oraz gospodarz - Korsze. O godzinie 10:00 na chwilę wstrzymano grę, by Burmistrz Korsz - Pan Jan Adamowicz, mógł dokonać oficjalnego otwarcia turnieju. Po przerwie w bój ruszyły pozostałe dwie grupy. Do półfinałów awansowały trzy zespoły z pierwszych miejsc oraz jeden z najlepszym bilansem punktowym z miejsca drugiego. I tak oto w pierwszym półfinale zmierzyły się drużyny Sępopola i Korsz. Górą byli goście z Sępopola, na których w wielkim finale czekały Wilki Mazur Kętrzyn. Kętrzynianie w meczu decydującym o grze w finale pokonali Juranda Barciany 2:0. Jurand przegrał również mecz o III miejsce ulegając zespołowi z Korsz, natomiast w finale rywalizował Sępopol z Wilkami Mazur Kętrzyn. Ci drudzy, podobnie jak na turnieju rozgrywanym w naszej hali w październiku, zajęli drugie miejsce. I podobnie jak na wspomnianym turnieju swoją nagrodę odebrała rozgrywająca Ewa Duczek. W ostatnią niedzielę najlepsi okazali się zawodnicy z Sępopola, a wszyscy obserwatorzy zgodnie stwierdzili, że bezkonkurencyjny był Patryk Kulpaka, który otrzymał nagrodę MVP turnieju piłki siatkowej o Puchar Pawła Papke.
 
Całość zwieńczyło uroczyste zakończenie zawodów, a nagrody wręczył Burmistrz Korsz - Jan Adamowicz oraz Poseł Paweł Papke.
 
Podczas rozgrywek zbierano fundusze dla zawodnika KP Pomarańcze - Szymona, który walczy o powrót do zdrowia po kontuzji.
 
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce - Sępopol
II miejsce - Wilki Mazur Kętrzyn
III miejsce - Korsze
IV miejsce - Jurand Barciany
 
Wyróżnienia indywidualne:
Ewa Duczek - najlepsza rozgrywająca
Patryk Kulpaka - MVP
 
Dziękujemy za udział i do zobaczenia!

Kontakt

Hala Widowiskowo-Sportowa w Korszach

ul. Kościuszki 12

11-430 Korsze

tel. 605 579 088

e-mail: halakorsze@onet.pl

Korszeńska Liga Halowa

Facebook

facebook_page_plugin

Free Joomla! template by L.THEME