• UKS Rona 03 Ełk najlepsza w województwie!

  UKS Rona 03 Ełk zwycięzcą halowych rozgrywek WMZPN w kategorii Trampkarza C2! Zespół z Ełku pokonał wszystkich rywali i zasłużenie zdobył puchar za pierwsze miejsce.

 • Polkajmy z pucharem Burmistrza Korsz!

  W miniony weekend w Hali Widowiskowo - Sportowej w Korszach odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Korsz, w którym udział wzięło 5 drużyn: Mamy Czas, MKS Junior Korsze, Polkajmy, Błękitni Garbno i KP Pomarańcze.

 • Sołectwo Saduny najlepsze w Gminie Korsze

  Blisko pięciogodzinna rywalizacja rozpoczęła się od oficjalnego przywitania zawodników, sołtysów oraz kibiców przez Burmistrza Korsz Pana Jana Adamowicza oraz życzeń z okazji Dnia Mężczyzn złożonych przez Panią Alinę Janiszewską.

 • I Halowe zawody sportowo-pożarnicze MDP rozstrzygnięte!

  W sobotnim wydarzeniu organizowanym przez OSP Korsze udział wzięło wielu młodych przedstawicieli zaprzyjaźnionych Ochotniczych Straży Pożarnych.

Wydarzenia

Słów kilka o Bonito

Bonito Helios Białystok na co dzień występuje w II grupie II Ligi Futsalu, w której aktualnie pełni rolę lidera. W ubiegłym tygodniu, po trzech zwycięstwach z rzędu, drużyna z Podlasia musiała uznać wyższość AZS SGGW Warszawa przegrywając w stolicy 4:1. Był to ostatni mecz rozgrywkowy w 2021r., co pozwala skupić się na I rundzie Pucharu Polski. Najlepszym strzelcem Heliosu jest liderujący klasyfikacji króla strzelców, zdobywca 10 goli - Adrian Turowski. 25-latek przed tym sezonem wzmocnił drugoligowca przychodząc z grającego ligę wyżej Futbalo Białystok, co z pewnością znacznie podniosło poziom sportowy naszych rywali.

Białostoczanie nie ukrywają aspiracji pierwszoligowych, które zresztą mieli już w zeszłym sezonie. Wówczas w meczach decydujących o awansie, pomimo identycznego dorobku punktowego co Teqball Podkowa Leśna, do wyższej klasy rozgrywkowej zabrakło im... szesnastu zdobytych bramek. Oprócz dwóch wspomnianych drużyn w barażach wystąpił również Soccer Calcio Łódź i to właśnie bezpośrednie starcia z tym zespołem decydowały o awansie zawodników z Podkowy Leśnej.

Bonito składa się w dużej mierze z zawodników młodych, najczęściej urodzonych po 2000 roku, stąd też przywilej gry w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Futsalu. Tegoroczna edycja odbędzie się na hali w Lubawie, a najciekawszym jest fakt, że rozgrywki zaplanowane są na 11 grudnia tego roku. To oznacza, że proces regeneracji przed meczem z Gigusiami będzie musiał przebiec w błyskawicznym tempie. O ile w ogóle o jakiejś regeneracji będzie można mówić. Na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski drużyna z Białegostoku będzie mierzyć się z Olimpią Elbląg, Red Devils Chojnice, AZS UW Białe Orły Warszawa oraz gospodarzem turnieju - Constractem Lubawa.      

Mecz pomiędzy Gigusiami Korsze a Bonito Helios Białystok zaplanowano na niedzielę 12 grudnia 2021r., o godzinie 16:00. Wszystkich sympatyków halówki serdecznie zapraszamy!

Kontakt

Hala Widowiskowo-Sportowa w Korszach

ul. Kościuszki 12

11-430 Korsze

tel. 605 579 088

e-mail: halakorsze@onet.pl

Korszeńska Liga Halowa

Facebook

facebook_page_plugin

Free Joomla! template by L.THEME