• UKS Rona 03 Ełk najlepsza w województwie!

UKS Rona 03 Ełk zwycięzcą halowych rozgrywek WMZPN w kategorii Trampkarza C2! Zespół z Ełku pokonał wszystkich rywali i zasłużenie zdobył puchar za pierwsze miejsce.

• Polkajmy z pucharem Burmistrza Korsz!

W miniony weekend w Hali Widowiskowo - Sportowej w Korszach odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Korsz, w którym udział wzięło 5 drużyn: Mamy Czas, MKS Junior Korsze, Polkajmy, Błękitni Garbno i KP Pomarańcze.

• Sołectwo Saduny najlepsze w Gminie Korsze

Blisko pięciogodzinna rywalizacja rozpoczęła się od oficjalnego przywitania zawodników, sołtysów oraz kibiców przez Burmistrza Korsz Pana Jana Adamowicza oraz życzeń z okazji Dnia Mężczyzn złożonych przez Panią Alinę Janiszewską.

• I Halowe zawody sportowo-pożarnicze MDP rozstrzygnięte!

W sobotnim wydarzeniu organizowanym przez OSP Korsze udział wzięło wielu młodych przedstawicieli zaprzyjaźnionych Ochotniczych Straży Pożarnych.

Wydarzenia

Warmia Energa Olsztyn drugi raz z rzędu wygrywa w Korszach!

Wielkie emocje, zwroty akcji i walka do końca. W niedzielę to wszystko towarzyszyło  publiczności zebranej w Hali Widowiskowo-Sportowej w Korszach. Wtedy właśnie rozegrany został Turniej Piłki Ręcznej Mężczyzn o Puchar Burmistrza Korsz. Do walki o to trofeum, stanęły trzy zespoły pierwszoligowe tj. OKPR Warmia Energa Olsztyn, KS Meble Wójcik Elbląg i Orlen Wisła II Płock oraz rodzynek z drugiej ligi – MKS Grudziądz.

OKPR WARMIA ENERGA OLSZTYN – MKS GRUDZIĄDZ 29:19 (14:13)

W pierwszym meczu zmierzyły się drużyny z Grudziądza i Olsztyna. II-ligowcy jedynie do przerwy byli w stanie nawiązać wyrównaną walkę z wyżej notowanym rywalem. Bowiem na przerwę schodzili z jednobramkową stratą do przeciwnika. Początek drugiej części meczu to koncertowa gra zawodników Warmii, którzy rzucili 10 bramek pod rząd nie tracąc przy tym żadnej. Tej przewagi nie dało się roztrwonić, więc spokojnie kontrolowali grę do ostatniego gwizdka sędziego i myślami byli już przy rywalu w finale. Wynik ostateczny brzmiał 29:19 na korzyść olsztynian.

KS MEBLE WÓJCIK ELBLĄG – SPR ORLEN WISŁA II PŁOCK 27:25 (16:11)

Drugi półfinał to rywalizacja graczy Mebli Wójcik Elbląga i  Orlen Wisły II Płock. Od początku mecz wyglądał na bardzo wyrównany. Do 10 minuty spotkania zawodnicy drugiej drużyny Wisły Płock utrzymywali, mało komfortową, jednobramkową przewagę nad rywalem. Później do głosu zaczęli dochodzić elblążanie z Markiem Boneczko na czele – byłym reprezentantem Polski, który w tym meczu 6 razy zdołał pokonać bramkarza rywali. Na przerwę zawodnicy KS Meble Wójcik Elbląg schodzili z pięcioma bramkami zapasu, co mogłoby się wydawać sporą zaliczką przed drugą połową.  W drugiej odsłonie spotkania lepiej prezentowali się gracze z Płocka goniąc rywali do ostatniej minuty gry. Ostatecznie doszli przeciwnika na dwie bramki, jednak zdecydowanie zabrakło im czasu. Kto wie co by się wydarzyło, gdyby mecz trwał nieco dłużej…

MKS GRUDZIĄDZ  -  SPR ORLEN WISŁA II PŁOCK 24:34 (13:15)

W meczu o 3 miejsce spotkały się zespoły MKS’u Grudziądz oraz Orlenu Wisły II Płock. Kluczowym zawodnikiem drugoligowca był Sebastian Rumniak. Niegdyś reprezentant Polski i mistrz kraju. Doświadczony gracz w meczu przeciwko Wiśle rzucił 8 bramek, a jego łączny dorobek w całym turnieju to 19 trafień, co dało mu tytuł najskuteczniejszego zawodnika rozgrywek. MKS Grudziądz prowadził grę do 23 minuty. Wtedy dopiero piłkarze ręczni z Płocka weszli na wyższy poziom i tuż przed końcem pierwszej połowy odskoczyli rywalom na dwie bramki. W 35 minucie spotkania zawodnicy MKS’u zdołali wyrównać stan meczu i na tablicy wyników było 20:20. Jak się później okazało był to moment przełomowy, ponieważ gracze drugiej drużyny Wisły Płock zaczęli rzucać gola za golem. Zdołali trafić do bramki rywala 14 razy przy jedynie 4 trafieniach drugoligowców. Najskuteczniejszym zawodnikiem w tym okresie był Dawid Lemanowicz, który siedmiokrotnie znajdował drogę do bramki przeciwnika. Ostatecznie to Orlen Wisła II Płock zajęła zasłużone trzecie miejsce w turnieju.

FINAŁ: OKPR WARMIA ENERGA OLSZTYN – KS MEBLE WÓJCIK ELBLĄG 26:24 (15:10)

Najbardziej wyczekiwany moment niedzielnego popołudnia to finał turnieju. Naprzeciw siebie stanęły zespoły, które kilka miesięcy wcześniej również rywalizowały o pierwsze miejsce w naszych rozgrywkach. Wtedy górą byli olsztynianie. Zatem KS Meble Wójcik Elbląg był żądny rewanżu za ostatnią porażkę. Lepiej w mecz weszli Warmiacy zdobywając przewagę kilkubramkową już na samym początku spotkania. Z biegiem czasu w pełni kontrolowali poczynania na boisku, nie dając dojść do głosu elblążanom schodzili na przerwę z przewagę pięciu goli. Po krótkiej pauzie KS Meble Wójcik Elbląg nie mając nic do stracenia ruszyło na rywala. Kluczowym momentem była 46 minuta gry. Od tej pory elblążanie trafili sześć razy do bramki przeciwnika i tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego przegrywali jedynie jedną bramką. Wtedy zabójczą akcją odpowiedzieli zawodnicy Warmii Energa Olsztyn aplikując rywalom 26 gola. Po tej bramce ławka rezerwowych olsztynian odetchnęła z ulgą, jasne stało się wówczas, że zawody w Korszach po raz drugi wygra drużyna ze stolicy naszego województwa.  SERDECZNIE GRATULUJEMY!