• OKPR Warmia Energa Olsztyn z Pucharem Burmistrza Korsz!

  I Liga Piłki Ręcznej ponownie zawitała do Korsz. Miejscowa hala okazuje się być szczęśliwą dla OKPR Warmii Energa Olsztyn. Drużyna ze stolicy województwa Warmińsko-Mazurskiego kolejny raz stanęła na najwyższym stopniu podium!

 • DAGA Sport Wandajny z Pucharem KLH!

  DAGA Sport Wandajny nie pozostawiła złudzeń rywalom i dość pewnie sięgnęła po Puchar Korszeńskiej Ligi Halowej.

 • Wybrzeże Klatki Schodowej zwycięzcą KLH!

  Gdy 23 listopada ubiegłego roku rozpoczęły się zmagania Korszeńskiej Ligi Halowej, wielu kibiców w roli faworytów do udziału w meczu finałowym widziało WKS oraz zespół z Wandajn. Po blisko trzech miesiącach rywalizacji dokładnie te dwie drużyny stanęły naprzeciwko siebie, by stoczyć bój o pierwsze miejsce.

 • DAGA Sport Korsze w 1/8 Finału PP w Futsalu!

  W niedzielę 09.02.2020r. wydarzyła się rzecz nieprawdopodobna, bo dokładnie tak trzeba nazwać awans środowiskowej drużyny z Korsz do kolejnej fazy Pucharu Polski w Futsalu. Obawy przed meczem były jak najbardziej uzasadnione, bowiem Halę Widowiskowo – Sportową w odwiedził lider I Ligi grupy północnej – LSSS Lębork.

 • Piękna futsalowa przygoda zakończona na 1/8!

  Constract Lubawa to najcięższy futsalowy kaliber i zdecydowanie najwyższa halowa półka w Polsce. Los chciał, że właśnie z drużyną z województwa Warmińsko – Mazurskiego przyszło mierzyć się środowiskowej ekipie z Korsz w ramach 1/8 Finału Pucharu Polski. Już samo dojście do tej fazy rozgrywek zaskoczyło niejednego sympatyka piłki nożnej, a spotkanie z ekstraklasowym zespołem było zwieńczeniem pięknej przygody. 

Wydarzenia

Sponsorzy

Majster
Sala bankietowa Gawrych

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń

Wybrzeże Klatki Schodowej po raz drugi z rzędu z Pucharem Tygodnika Kętrzyńskiego!

Zwroty akcji, futsal na wysokim poziomie i błysk geniuszu Piotra Trafarskiego, to wszystko mogli zobaczyć kibice zgromadzeni w niedzielne popołudnie na widowni hali widowiskowo -sportowej w Korszach.

Półfinał I                                                     Wybrzeże Klatki Schodowej – KJ Auto  6:4 (1:1)

Składy zespołów:

 WKS: Piotr Jakubczak, Piotr Sawicki, Jacek Janiszewski, Damian Roksela, Jakub Pieksza, Dariusz Jutal, Marek Bednarczyk, Paweł Sawicki, Mateusz Cyliński, Piotr Trafarski, Maciej Auguściak, Rafał Jakubczak, Dawid Lis.

KJ Auto: Krzysztof Piwiszkis, Dawid Manista, Andrzej Messerszmidt, Paweł Branicki, Mariusz Machniak, Krzysztof Łastówka, Leszek Serwach, Rafał Solecki, Michał Wołowik, Marcin Dragun, Daniel Rosiński.

Bardzo dobre widowisko stworzyli piłkarze grający w pierwszym półfinale turnieju. Dyscyplina taktyczna, umiejętności piłkarskie i wola walki  to gwarancja dobrego meczu. Nie mogło być inaczej,  kiedy na parkiet wybiegają czołowi zawodnicy klubów IV-ligowych naszego powiatu. Bardzo szybko, bo już w 4 minucie spotkania, Krzysztof Łastówka wyprowadza KJ Auto na prowadzenie. Niespełna trzy minuty później WKS odpowiada celnym uderzeniem Piotra Trafarskiego. Kolejne minuty pierwszej połowy nie przyniosły już bramek i na przerwę zawodnicy schodzili  przy stanie bramkowym 1:1. Druga część meczu to już popis gry zespołowej WKS-u i ich najlepszego piłkarza Piotra Trafarskiego , który w tej części spotkania  zdołał czterokrotnie pokonać bramkarza przeciwnika i raz asystować przy bramce Mateusza Cylińskiego.  KJ Auto w tym czasie zdobyło jedynie 3 bramki i pomimo ambitnej postawy musiało uznać wyższość rywala.

Półfinał II                                                   Zadymka Fiu Fiu  – Ananasy  wo. 5:0

Niestety zespół Ananasów, w wyniku wyczerpujących sobotnich meczów w ramach ¼ finału KLH,  nie zdołał zebrać składu na rozgrywki o Puchar Tygodnika Kętrzyńskiego. W tej sytuacji Zadymka Fiu Fiu bez walki na parkiecie znalazła się w finale zawodów.

FINAŁ                                                         Wybrzeże Klatki Schodowej – Zadymka Fiu Fiu 12:5 (6:3)

Składy zespołów:

WKS: Piotr Jakubczak, Piotr Sawicki, Jacek Janiszewski, Damian Roksela, Jakub Pieksza, Dariusz Jutal, Marek Bednarczyk, Paweł Sawicki, Mateusz Cyliński, Piotr Trafarski, Maciej Auguściak, Rafał Jakubczak, Dawid Lis.

Zadymka Fiu Fiu: Kamil Padoł, Adam Sobiecki, Maciej Kragiel, Mateusz Zarębiński, Krzysztof Rybak, Łukasz Wójcik, Adam Skomorok, Przemysław Mikos, Dariusz Bąba, Konrad Juraniec, Patryk Pniewski

Po fantastycznym meczu, jaki rozegrali piłkarze WKS-u w półfinale z KJ Auto, to oni byli zdecydowanym faworytem finału. Jednak zawodnicy Zadymki Fiu Fiu upatrywali swojej szansy w zmęczeniu przeciwnika. Mecz lepiej rozpoczął zespół WKS-u, już w czwartej minucie pojedynku bramkę  zdobywa niezawodny Piotr Trafarski. Zadymka wyrównuje, po tym jak w zamieszaniu podbramkowym Marek Bednarczyk zaskakuje własnego bramkarza. W 10 minucie prowadzenie, obrońcom trofeum Tygodnika Kętrzyńskiego, daje Mateusz Cyliński. Minutę później wynik podwyższa Damian Roksela i mamy już 3:1. W 12 minucie spotkania Łukasz Wójcik zdobywa bramkę kontaktową, jednak już za chwilkę Krzysztof Rybak pakuje piłkę do własnej bramki i znowu „Zadymiarze” przegrywają różnicą dwóch goli. Wówczas przypomniał o sobie Konrad Juraniec. Jego ładna bramka, daje jeszcze nadzieję gościom na korzystny rezultat. Tymczasem ostatnie słowo w pierwszej połowie należy do zawodników WKS-u , którzy za sprawą Marka Bednarczyka i Dariusza Jutala na przerwę schodzą z przewagą trzech goli. Druga odsłona to kontynuacja dobrej gry Wybrzeża Klatki Schodowej, udokumentowanej jeszcze sześcioma trafieniami. Piłkarze Zadymki  Fiu Fiu w tym czasie zdobyli jedynie 2 bramki i wysokie zwycięstwo faworytów stało się faktem.

Po ostatnim gwizdku sędziego, nastąpiło uroczyste zakończenie turnieju. Puchary finalistom rozgrywek wręczył redaktor naczelny Tygodnika Kętrzyńskiego Robert Majchrzak.

 

 

 • 20190127_155956
 • 20190127_160035
 • 20190127_170036
 • 20190127_181339
 • 20190127_181343
 • 20190127_181345
 • 50695509_2074709289261169_985062543317794816_n
 • zwycizcy-tygodnika

Kontakt

Hala Widowiskowo-Sportowa w Korszach

ul. Kościuszki 12

11-430 Korsze

tel. 605 579 088

e-mail: halakorsze@onet.pl

Korszeńska Liga Halowa

Facebook

facebook_page_plugin

Free Joomla! template by L.THEME