• Intensywny weekend z MKS Korsze Cup za nami
    Żuri Olsztyn wygrywa I edycję MKS Korsze Cup w kategorii Żaka! Zespół z Olsztyna od początku wykazywał wysoki poziom umiejętności poszczególnych zawodników, a więc szybko stał się faworytem rozgrywek.
  • UKS Rona 03 Ełk najlepsza w województwie!

UKS Rona 03 Ełk zwycięzcą halowych rozgrywek WMZPN w kategorii Trampkarza C2! Zespół z Ełku pokonał wszystkich rywali i zasłużenie zdobył puchar za pierwsze miejsce.

• Polkajmy z pucharem Burmistrza Korsz!

W miniony weekend w Hali Widowiskowo - Sportowej w Korszach odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Korsz, w którym udział wzięło 5 drużyn: Mamy Czas, MKS Junior Korsze, Polkajmy, Błękitni Garbno i KP Pomarańcze.

• Sołectwo Saduny najlepsze w Gminie Korsze

Blisko pięciogodzinna rywalizacja rozpoczęła się od oficjalnego przywitania zawodników, sołtysów oraz kibiców przez Burmistrza Korsz Pana Jana Adamowicza oraz życzeń z okazji Dnia Mężczyzn złożonych przez Panią Alinę Janiszewską.

Wydarzenia

Wybrzeże Klatki Schodowej po raz drugi z rzędu z Pucharem Tygodnika Kętrzyńskiego!

Zwroty akcji, futsal na wysokim poziomie i błysk geniuszu Piotra Trafarskiego, to wszystko mogli zobaczyć kibice zgromadzeni w niedzielne popołudnie na widowni hali widowiskowo -sportowej w Korszach.

Półfinał I                                                     Wybrzeże Klatki Schodowej – KJ Auto  6:4 (1:1)

Składy zespołów:

WKS: Piotr Jakubczak, Piotr Sawicki, Jacek Janiszewski, Damian Roksela, Jakub Pieksza, Dariusz Jutal, Marek Bednarczyk, Paweł Sawicki, Mateusz Cyliński, Piotr Trafarski, Maciej Auguściak, Rafał Jakubczak, Dawid Lis.

KJ Auto: Krzysztof Piwiszkis, Dawid Manista, Andrzej Messerszmidt, Paweł Branicki, Mariusz Machniak, Krzysztof Łastówka, Leszek Serwach, Rafał Solecki, Michał Wołowik, Marcin Dragun, Daniel Rosiński.

Bardzo dobre widowisko stworzyli piłkarze grający w pierwszym półfinale turnieju. Dyscyplina taktyczna, umiejętności piłkarskie i wola walki  to gwarancja dobrego meczu. Nie mogło być inaczej,  kiedy na parkiet wybiegają czołowi zawodnicy klubów IV-ligowych naszego powiatu. Bardzo szybko, bo już w 4 minucie spotkania, Krzysztof Łastówka wyprowadza KJ Auto na prowadzenie. Niespełna trzy minuty później WKS odpowiada celnym uderzeniem Piotra Trafarskiego. Kolejne minuty pierwszej połowy nie przyniosły już bramek i na przerwę zawodnicy schodzili  przy stanie bramkowym 1:1. Druga część meczu to już popis gry zespołowej WKS-u i ich najlepszego piłkarza Piotra Trafarskiego , który w tej części spotkania  zdołał czterokrotnie pokonać bramkarza przeciwnika i raz asystować przy bramce Mateusza Cylińskiego.  KJ Auto w tym czasie zdobyło jedynie 3 bramki i pomimo ambitnej postawy musiało uznać wyższość rywala.

Półfinał II                                                   Zadymka Fiu Fiu  – Ananasy  wo. 5:0

Niestety zespół Ananasów, w wyniku wyczerpujących sobotnich meczów w ramach ¼ finału KLH,  nie zdołał zebrać składu na rozgrywki o Puchar Tygodnika Kętrzyńskiego. W tej sytuacji Zadymka Fiu Fiu bez walki na parkiecie znalazła się w finale zawodów.

FINAŁ                                                         Wybrzeże Klatki Schodowej – Zadymka Fiu Fiu 12:5 (6:3)

Zadymka Fiu Fiu: Kamil Padoł, Adam Sobiecki, Maciej Kragiel, Mateusz Zarębiński, Krzysztof Rybak, Łukasz Wójcik, Adam Skomorok, Przemysław Mikos, Dariusz Bąba, Konrad Juraniec, Patryk Pniewski

Po fantastycznym meczu, jaki rozegrali piłkarze WKS-u w półfinale z KJ Auto, to oni byli zdecydowanym faworytem finału. Jednak zawodnicy Zadymki Fiu Fiu upatrywali swojej szansy w zmęczeniu przeciwnika. Mecz lepiej rozpoczął zespół WKS-u, już w czwartej minucie pojedynku bramkę  zdobywa niezawodny Piotr Trafarski. Zadymka wyrównuje, po tym jak w zamieszaniu podbramkowym Marek Bednarczyk zaskakuje własnego bramkarza. W 10 minucie prowadzenie, obrońcom trofeum Tygodnika Kętrzyńskiego, daje Mateusz Cyliński. Minutę później wynik podwyższa Damian Roksela i mamy już 3:1. W 12 minucie spotkania Łukasz Wójcik zdobywa bramkę kontaktową, jednak już za chwilkę Krzysztof Rybak pakuje piłkę do własnej bramki i znowu „Zadymiarze” przegrywają różnicą dwóch goli. Wówczas przypomniał o sobie Konrad Juraniec. Jego ładna bramka, daje jeszcze nadzieję gościom na korzystny rezultat. Tymczasem ostatnie słowo w pierwszej połowie należy do zawodników WKS-u , którzy za sprawą Marka Bednarczyka i Dariusza Jutala na przerwę schodzą z przewagą trzech goli. Druga odsłona to kontynuacja dobrej gry Wybrzeża Klatki Schodowej, udokumentowanej jeszcze sześcioma trafieniami. Piłkarze Zadymki  Fiu Fiu w tym czasie zdobyli jedynie 2 bramki i wysokie zwycięstwo faworytów stało się faktem.

Po ostatnim gwizdku sędziego, nastąpiło uroczyste zakończenie turnieju. Puchary finalistom rozgrywek wręczył redaktor naczelny Tygodnika Kętrzyńskiego Robert Majchrzak.