• UKS Rona 03 Ełk najlepsza w województwie!

UKS Rona 03 Ełk zwycięzcą halowych rozgrywek WMZPN w kategorii Trampkarza C2! Zespół z Ełku pokonał wszystkich rywali i zasłużenie zdobył puchar za pierwsze miejsce.

• Polkajmy z pucharem Burmistrza Korsz!

W miniony weekend w Hali Widowiskowo - Sportowej w Korszach odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Korsz, w którym udział wzięło 5 drużyn: Mamy Czas, MKS Junior Korsze, Polkajmy, Błękitni Garbno i KP Pomarańcze.

• Sołectwo Saduny najlepsze w Gminie Korsze

Blisko pięciogodzinna rywalizacja rozpoczęła się od oficjalnego przywitania zawodników, sołtysów oraz kibiców przez Burmistrza Korsz Pana Jana Adamowicza oraz życzeń z okazji Dnia Mężczyzn złożonych przez Panią Alinę Janiszewską.

• I Halowe zawody sportowo-pożarnicze MDP rozstrzygnięte!

W sobotnim wydarzeniu organizowanym przez OSP Korsze udział wzięło wielu młodych przedstawicieli zaprzyjaźnionych Ochotniczych Straży Pożarnych.

Wydarzenia

Burza Glitajny mistrzem I edycji Korszeńskiej Ligi Halowej!

W ostatnią sobotę lutego w Hali Widowiskowo-Sportowej w Korszach rozegrano mecze decydujące o końcowej klasyfikacji I edycji Korszeńskiej Ligi Halowej. W spotkaniu o 3 miejsce naprzeciwko siebie stanęły drużyny Wybrzeża Klatki Schodowej oraz Zadymki  Fiu Fiu. Natomiast w wielkim finale mierzyły się dwa najlepsze zespoły rundy zasadniczej tj. GoalSize i Burza Glitajny. Stawką finału oprócz tytułu mistza ligi była możliwość uczestnictwa i reprezentowania Gminy Korsze w nadchodzących mistrzostwach województwa w futsalu, które odbędą się już 03 marca w Korszach i Barcianach.

Mecz o 3 miejsce
Wybrzeże Klatki Schodowej – Zadymka Fiu Fiu       6:1 (2:1)

Pierwsze sobotnie spotkanie odbyło się pomiędzy zespołami, które tydzień wcześniej dzielnie walczyły o wejście do finału. WKS odpadł z rywalizacji dwukrotnie przegrywając w rzutach karnych z Burzą Glitajny, a w starciu Zadymki Fiu Fiu z GoalSize decydował trzeci mecz, w którym gospodarze minimalnie ulegli bardziej doświadczonym rywalom.
Każdemu z zespołów zależało, aby wskoczyć na najniższy stopień podium i z przytupem zakończyć tegoroczne zmagania. Lepiej mecz zaczęli zawodnicy WKS’u szybko zdobywając dwie bramki. Jednak chwilę później błąd Marcina Zalewskiego wykorzystuje walczący o koronę króla strzelców Łukasz Wójcik i zdobywa bramkę kontaktową dla Zadymki. Po tej bramce gospodarze poprosili o minutę przerwy. Wynik pierwszej połowy nie uległ zmianie i WKS schodził na przerwę z jednobramkową przewagą.
Drugą część gry znowu lepiej zaczęli gracze WKS’u, a do bramki rywali ponownie w tym spotkaniu trafił Piotr Sawicki. Zawodnicy Zadymki Fiu Fiu próbowali przycisnąć przeciwnika i zepchnęli go na własną połowę, jednak nie potrafili  sobie stworzyć dogodnej sytuacji. WKS grając z kontry zdołał jeszcze trzykrotnie ukłuć rywala zapewniając sobie 3 miejsce w tegorocznych rozgrywkach pewnym zwycięstwem aż 6:1.
Graczy WKS’u czekał jeszcze jeden mecz, było to spotkanie  o Superpuchar. Na swojego rywala piłkarze z klatki schodowej musieli jeszcze poczekać około godziny, gdyż wyłonić miał go wielki finał ligi.

FINAŁ
GoalSize – Burza Glitajny       3:3 (1:2) pd.4:5

Do tej pory obydwa zespoły grały ze sobą dwa razy i dwukrotnie górą byli gospodarze. A więc przewaga psychologiczna była po stronie GoalSize. Burza Glitajny chciała za wszelką cenę udowodnić, że nie jest chłopcem do bicia i przerwać niechlubną passę pojedynków z wyżej notowanym rywalem.
Wynik spotkania już w 1 minucie gry otworzył Jarosław Wołowik, a chwilę później rezultat podwyższył Marcin Sufryd. W 10 minucie dość niefortunnie we własnym polu karnym interweniował Mariusz Gąsiorowski strzelając bramkę samobójczą. GoalSize rozkręcało się bardzo powoli, jednak z każdą minutą stawali się coraz groźniejsi. Mimo tego nie zdołali wyrównać przed zmianą stron.
W 23 minucie gry Burza Glitajny ponownie odskoczyła na dwie bramki. Tym razem na listę strzelców wpisał się Dawid Gwizdek. GoalSize nie mając wiele do stracenia ruszyło śmielej do ataków co skutkowało najpierw bramką Krzysztofa Piwiszkisa, a potem wyrównującą Rafała Soleckiego, po sprytnym strzale w długi róg bramki. Wynik remisowy oznaczał dogrywkę.
Pierwsza część dogrywki to dużo walki, trochę nerwowości z obydwu stron i przede wszystkim brak goli. Jednak druga połowa była zgoła odmienna. Zawodnicy postanowili wykrzesać z siebie resztki sił co dało nam nie lada spektakl, a to wszystko okraszone zostało trzema golami. Dał o sobie znać lider klasyfikacji strzelców – Konrad Juraniec, strzelając swojego pierwszego gola dzisiejszego dnia. Niespełna 2 minuty później drugą bramkę w meczu zdobył Jarosław Wołowik i Burza Glitajny była bardzo blisko mistrzostwa. Bramka Patryka Szłapki wlała jeszcze nadzieję w serca sympatyków GoalSize, jednak gospodarze nie zdążyli już wyrównać stan meczu i musieli zadowolić się drugim miejscem.
Po ekscytującym spektaklu Burza Glitajny sięga po mistrzostwo I edycji Korszeńskiej Ligi Halowej!  Po tym zwycięstwie zawodników czekał jeszcze pojedynek w Superpucharze z Wybrzeżem Klatki schodowej.

SUPERPUCHAR
Wybrzeże Klatki Schodowej – Burza Glitajny       6:1 (3:0)

Sezon halowy 2017/2018 kończyliśmy meczem o Superpuchar. Z jednej strony zdobywca Pucharu Tygodnika Kętrzyńskiego – Wybrzeże Klatki Schodowej, z drugiej, mistrz ligi halowej – Burza Glitajny. WKS jako jedyna drużyna z całej stawki nie przegrała meczu w regulaminowym czasie gry, a mimo to zajęła dopiero 3 miejsce w końcowej klasyfikacji. Burza natomiast podbudowana zwycięstwem nad GoalSize miała chrapkę zgarnąć jeszcze jedno trofeum.
Od pierwszej minuty było widać większą chęć zwycięstwa po stronie WKS’u, natomiast zawodnicy Burzy wydawali się nieco zmęczeni pięćdziesięciominutowym bojem w finale. Gospodarze tego pojedynku od początku lepiej prezentowali się na boisku, strzelając do przerwy trzy bramki rywalom.
W drugiej części gry częściej przy piłce znajdowali się świeżo upieczeni mistrzowie. Dzięki temu zdołali odpowiedzieć jednym trafieniem. Kiedy wydawało się, że zawodnicy z Glitajn pójdą za ciosem i pokuszą się o kolejne gole, czwartym trafieniem odpowiedzieli gospodarze. Ta bramka skutecznie podcięła skrzydła zrezygnowanym zawodnikom Burzy Glitajny. Gracze Wybrzeża Klatki Schodowej dołożyli jeszcze dwa gole i mecz zakończył się wynikiem identycznym co spotkanie o trzecie miejsce. Tym razem również WKS był górą i to do nich powędrował Superpuchar.
Tuż po zakończeniu tego meczu odbyła się uroczystość zakończenia rozgrywek, w trakcie której wszystkim zostały wręczone pamiątkowe medale, a najlepsi zostali uhonorowani dodatkowo okazałymi pucharami i statuetkami.