• UKS Rona 03 Ełk najlepsza w województwie!

UKS Rona 03 Ełk zwycięzcą halowych rozgrywek WMZPN w kategorii Trampkarza C2! Zespół z Ełku pokonał wszystkich rywali i zasłużenie zdobył puchar za pierwsze miejsce.

• Polkajmy z pucharem Burmistrza Korsz!

W miniony weekend w Hali Widowiskowo - Sportowej w Korszach odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Korsz, w którym udział wzięło 5 drużyn: Mamy Czas, MKS Junior Korsze, Polkajmy, Błękitni Garbno i KP Pomarańcze.

• Sołectwo Saduny najlepsze w Gminie Korsze

Blisko pięciogodzinna rywalizacja rozpoczęła się od oficjalnego przywitania zawodników, sołtysów oraz kibiców przez Burmistrza Korsz Pana Jana Adamowicza oraz życzeń z okazji Dnia Mężczyzn złożonych przez Panią Alinę Janiszewską.

• I Halowe zawody sportowo-pożarnicze MDP rozstrzygnięte!

W sobotnim wydarzeniu organizowanym przez OSP Korsze udział wzięło wielu młodych przedstawicieli zaprzyjaźnionych Ochotniczych Straży Pożarnych.

Wydarzenia

Wybrzeże Klatki Schodowej zwycięzcą KLH!

Gdy 23 listopada ubiegłego roku rozpoczęły się zmagania Korszeńskiej Ligi Halowej, wielu kibiców w roli faworytów do udziału w meczu finałowym widziało WKS oraz zespół z Wandajn. Po blisko trzech miesiącach rywalizacji dokładnie te dwie drużyny stanęły naprzeciwko siebie, by stoczyć bój o pierwsze miejsce. Również zgodnie z oczekiwaniami w tzw. „małym finale” zagrały Ananasy i Tesla 248.

Mecz o III Miejsce

Ananasy – Tesla 248 5:2 (2:2)

Rundę zasadniczą Ananasy zakończyły tuż za plecami zawodników Tesli i mogłoby się wydawać, że to właśnie Ci drudzy mają większe szanse na końcowy sukces. Jak się okazało Ananasy, nie dość, że się postawiły to jeszcze rozegrały świetne spotkanie, a w ich szeregach brylował Patryk Harasim, zdobywca dwóch goli. Tesla po 10 minutach przegrywała 2:0, ale ostatecznie zdołała wyrównać tuż przed syreną oznajmiającą koniec pierwszej połowy. Druga część spotkania to zdecydowana gra Ananasów, którzy dołożyli jeszcze trzy gole, nie tracąc przy tym żadnego. Zwycięstwo w meczu o najniższy stopień podium to między innymi zasługa Roberta Mielnika, którego okrzyknięto najlepszym bramkarzem Ligi Halowej.

FINAŁ

Wybrzeże Klatki Schodowej – DAGA Sport Wandajny 5:2 (2:0)

WKS dość szybko, bo już po niespełna 5 minutach prowadził 2:0. Z czasem gra się jednak wyrównała, a więcej okazji do zdobycia bramki mieli zawodnicy DAGI. Momentami brakowało niewiele, ponieważ  same słupki były obijane trzykrotnie. Mimo to WKS wytrzymał napór rywala i zdołał skończyć pierwszą połowę z czystym kontem. W drugiej odsłonie Jacek Miłek znalazł drogę do bramki Dawida Lisa i wynik meczu znów był sprawą otwartą. Zaledwie 4 minuty później celnym strzałem odpowiedział Rafał Jakubczak. Swoją bramkę dołożył również Piotr Trafarski i WKS kolejny raz mógł wziąć głęboki oddech. Drużyny jednak nie spoczęły na laurach i odważnie atakowały. DAGA przy trzybramkowej stracie postanowiła wycofać golkipera, by całym zespołem przenieść się pod pole karne rywala. Zagrywka taktyczna przyniosła oczekiwany efekt w postaci gola Przemysława Piwiszkisa. To jednak nie starczyło, by dogonić przeciwnika, ponieważ chwilę później kropkę nad ‘i’ postawił Paweł Sawicki i stało się jasne, że Wybrzeże Klatki Schodowej obroni tytuł sprzed roku.

SUPERPUCHAR

Wybrzeże Klatki Schodowej – DAGA Sport Wandajny 8:4 (5:2)

Następnego dnia odbył się mecz o Superpuchar, w którym naprzeciwko siebie stanął WKS i DAGA Sport Wandajny. Ponownie górą byli gracze Wybrzeża Klatki Schodowej, którzy zaaplikowali rywalom osiem goli. DAGA strzeliła cztery bramki mniej. Tym razem swoją szansę dostał najstarszy na ligowym parkiecie Waldemar Auguściak, i co najważniejsze, nie zawiódł.

Warto wspomnieć, że Wybrzeże Klatki Schodowej, dzięki wygranej w Korszeńskiej Lidze Halowej, weźmie udział w Mistrzostwach Województwa w Futsalu, które odbędą się 1 marca w Hali Widowiskowo - Sportowej w Korszach oraz Hali Sportowej w Barcianach.