• POMAGAMY!

Dużym sukcesem zakończył się Koncert Charytatywny na rzecz Darka Zadrożnego. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, ale w szczególności Michała Tarnickiego i Agnieszki Waś, w trakcie akcji charytatywnej udała się uzbierać do puszek prawie 16 tys. złotych!!!

• Pomagamy, bawiąc się! Bawimy się, pomagając!

W dniu 24.06.2018r. w Hali Widowiskowo – Sportowej w Korszach odbył się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej dla Laury. Małej dziewczynki, która urodziła się w zamartwicy i z tego powodu zmagać się musi z licznymi chorobami. Obecnie trwa walka o jej zdrowie, w którą my wraz z całą rzeszą ludzi dobrej woli, postanowiliśmy się włączyć. Razem możemy więcej!

• Mrągowo najlepsze w turnieju siatkówki

W Niedzielę 30.09.2018 r. w hali widowiskowo - sportowej w Korszach odbył się turniej piłki siatkowej. Była to pierwsza impreza zorganizowana w ramach cyklu zawodów pod nazwą „JESIEŃ na sportowo”. Do turnieju przystąpiły drużyny z Gdańska, Korsz, Mrągowa, Bartoszyc, Kętrzyna oraz Drogosz.

• Pomnik Orła Polskiego odsłonięty.

W niedzielę 11 listopada 2018 roku, w setne urodziny odzyskania niepodległości przez Polskę, nastąpiło uroczyste odsłonięcie pomnika  Orła Polskiego, znajdującego się przy Hali Widowiskowo -Sportowej w Korszach.

• KoGo Team Mrągowo z Wojewódzkim Pucharem w futsalu!
    KoGo Team Mrągowo z Wojewódzkim Pucharem w futsalu!

W minioną niedzielę (16.12.2018r.) w hali widowiskowo – sportowej w Korszach odbył się turniej o Puchar Wojewódzki w futsalu. Były to finałowe eliminacje o prawo reprezentowania naszego województwa w tegorocznej edycji Pucharu Polski na szczeblu centralnym.

• Warmia Energa Olsztyn drugi raz z rzędu wygrywa w Korszach!

Wielkie emocje, zwroty akcji i walka do końca. W niedzielę to wszystko towarzyszyło  publiczności zebranej w Hali Widowiskowo-Sportowej w Korszach.

• Wybrzeże Klatki Schodowej mistrzem II edycji Korszeńskiej Ligi Halowej!
    Wybrzeże Klatki Schodowej mistrzem II edycji Korszeńskiej Ligi Halowej!

Druga sobota lutego to zdecydowanie najważniejszy dzień dla Korszeńskiej Ligi Halowej. Wtedy właśnie rozstrzygały się losy rywalizacji, której byliśmy świadkami przez ostatnie niespełna 3 miesiące.

• Kj Auto mistrzem województwa w futsalu!

W pierwszą sobotę marca odbyły się Mistrzostwa Województwa w Futsalu, organizowane z inicjatywy Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Nożej. Hale sportowe w Korszach i Barcianach gościły łącznie 15 zespołów z województwa warmińsko-mazurskiego, które przyjechały rywalizować o miano najlepszej drużyny spośród mistrzów lokalnych rozgrywek halowych.

KJ Auto lepsze w hicie 5 kolejki KLH

Ostatnie rozdanie Korszeńskiej Ligi Halowej w 2018 roku przyniosło wiele emocji. Piękne bramki, festiwal strzałów w słupki i wreszcie jak mawia pewien klasyk „truskawkę na torcie” 😉, mecz zamykający 5 kolejkę naszej ligi pomiędzy Zadymką Fiu Fiu a KJ Auto.

Tesla 248 – Grejpfruty 7:3 (3:1)

Mecz drużyn znajdujących się na skrajnych biegunach tabeli KLH. Tesla 248 lider tabeli kontra zespół, który w tej edycji ligi nie zdobył nawet punktu. O wskazanie faworyta tej pary nie było trudno. Dla zawodników Tesli miało być szybko, łatwo i przyjemnie, ale… niespodziewanie to Grejpfruty zdobyły pierwszą bramkę w tym meczu. Patryk  Obidowski już w 2 minucie zaskakuje brakarza lidera i w zespole Tesli 248 następuje konsternacja. Długo męczyli się piłkarze „zmotoryzowanych” by pokonać dobrze zorganizowaną tego dnia defensywę „owocowych”. Dopiero w 9 minucie, w polu karnym Grejpfrutów do piłki dopada Bartosz Gomoła umieszczając ją w bramce rywala.  Tesla w dalszym ciągu atakowała, na efekty czekaliśmy do 15 minuty, wówczas Dawid Gwizdek wyprowadza lidera na prowadzenie. Kiedy w 19 minucie Emil Kierwicz popisuje się atomowym uderzeniem w samo okienko bramki strzeżonej przez Dawida Lisa, stało się jasne, że niespodzianki tego dnia nie będzie. W drugiej połowie zawodnicy Tesli kontrolowali już mecz, aplikując rywalom jeszcze 4 bramki. Podziw na trybunach wzbudziła  ponownie bramka Adriana Stadnyka, który tym razem popisał się skutecznym lobem z 30 metra boiska! Piękne bramki i dobra gra Adriana powodują nominację na gracza 5 kolejki KLH. Ambitnie grający tego dnia zawodnicy Grejpfrutów, zdobyli jeszcze 2 bramki , których autorami byli Piotr Rymarczyk i Patryk Obidowski, pozwoliło to jedynie na zmniejszenie rozmiarów porażki.

Już 5 stycznia Tesla 248 zmierzy się w hicie 6 kolejki z Zadymką Fiu Fiu, natomiast Grejpfruty zagrają w „owocowych derbach” z Ananasami.

Ananasy – Błękitni Łankiejmy 4:2 (0:1)

Przed tym spotkaniem obie ekipy zgromadziły na swoim koncie po trzy punkty. Zdobycz punktowała usadowiła te drużyny na sąsiednich miejscach w tabeli. Wszyscy spodziewali się wyrównanego i zaciętego pojedynku. Tak też było, żadna z drużyn nie rzuciła się na przeciwnika, na parkiecie rozgrywane były "piłkarskie szachy". Delikatną przewagę z czasem osiągnęli zawodnicy Ananasów, jednak tego dnia ich celowniki były nastawione na słupki – w pierwszej części spotkania piłka aż pięciokrotnie trafiała w tę część bramki strzeżonej przez Krystiana Adamajtisa! Błękitni byli bardziej skuteczni i to oni w 13 minucie wyszli na prowadzenie po bramce Marcina Bielskiego. Do końca pierwszej płowy wynik nie uległ zmianie. W drugiej części spotkania Adam Krajewski wyprowadza Błękitnych na dwubramkowe prowadzenie, wówczas wydawało się, że Ananasy nie dadzą rady podnieść się po tym ciosie. Nic bardziej mylnego! Kamil Kotkowski w 26 minucie meczu, daje sygnał do ataku, zdobywając bramkę kontaktową dla żółtych. Późniejsze  minuty to już popis Adama Gąsiorowskiego, który w 5 minut zdobywa trzy bramki dające cenne zwycięstwo Ananasom, a sobie nominację do najlepszego gracza 5 kolejki KLH!

Za tydzień Ananasy przystąpią w roli faworyta do meczu z Grejpfrutami, natomiast Błękitnych czeka ciężka przeprawa z WKS-em.

WKS – Mamy Czas 6:4 (2:1)

Zdecydowanym faworytem pojedynku byli piłkarze Wybrzeża Klatki Schodowej. Już pierwsze minuty pokazały, kto będzie rządził na boisku. Jacek Janiszewski  w 4 minucie pakuje piłkę do bramki przeciwnika, za chwile prowadzenie podwyższa Marek Bednarczyk. Wówczas zespół, który tego dnia nie miał żadnych zawodników na ławce rezerwowych, zaczął szanować czas i swoje siły, spokojnie rozgrywając piłkę na własnej połowie.  Dość niespodziewanie w 16 minucie spotkania, Andrzej Piróg wlał nadzieję w serca kibiców zespołu Mamy Czas,  zdobywając bramkę kontaktową. Do przerwy bramki już nie padły i na tablicy świetlnej było 2:1 dla WKS-u. Początek drugiej części meczu to bardzo szybko strzelone 3 gole przez wicelidera rozgrywek i rozwianie marzeń o dobrym wyniku dla Mamy Czas. Choć trzeba przyznać, że ambicji i woli walki „zegarmistrzom” nie brakowało, a 3 bramki strzelone w tej części spotkania tylko to potwierdzają.   Na uwagę zasługuje jeszcze hat trick skompletowany w końcówce spotkania przez Marka Bednarczyka, co skutkuje jego obecnością w gronie kandydatów na gracza 5 kolejki KLH!

W 6 kolejce KLH WKS zmierzy się z Błękitnymi Łankiejmy, a drużyna Mamy Czas spróbuje sprawić niespodziankę w starciu z KJ Auto.

Zadymka Fiu Fiu – KJ Auto 4:5 (3:3)

Mecz, na który czekali wszyscy tego dnia. Bezapelacyjnie hit 5 Kolejki KLH! W tym pojedynku nie było  wzajemnego badania przeciwników. Tu gra toczyła się w zawrotnym tempie, akcja za akcję, gol za gol! Jako pierwsi bramkę zdobyli zawodnicy KJ Auto - w siódmej minucie strzela niezawodny Michał Wołowik. Tylko minuty potrzebowali piłkarze Zadymki Fiu Fiu na doprowadzenie do remisu – autorem gola Konrad Juraniec.  Kolejny raz na prowadzenie KJ Auto wyszło w 12 minucie za sprawą Krzysztofa Piwiszkisa, jednak Łukasz Wójcik już w 2 minuty później przypomniał wszystkim, że w poprzedniej edycji KLH do końca bił się o koronę króla strzelców - mamy 2:2! Nie minęły 3 minuty i „zadymiarze” znowu musieli gonić wynik, tym razem Krzysztof Łastówka pokonuje Adama Skomoroka. W ostatniej minucie pierwszej połowy, ponownie daje o sobie znać Łukasz Wójcik, tym samym ustalając rezultat do przerwy na 3:3. Po zmianie stron, bardzo szybko Michał Wołowik strzela swoją drugą bramkę tego dnia. Tym razem piłkarze Zadymki nie zdołali szybko odpowiedzieć na to trafienie. Kiedy lider klasyfikacji strzelców KLH w 39 minucie kompletuje hat tricka wydawało się, że emocje w tym spotkaniu już się skończyły. Nic bardziej mylnego! Kilkanaście sekund po wznowieniu gry, Kamil Padoł zostaje sfaulowany w polu karnym przeciwnika i sędzia bez wahania dyktuje rzut karny. Pewnym egzekutorem sam poszkodowany i mamy już tylko 5:4 dla KJ Auto, a do końca spotkania jeszcze kilkanaście sekund! Niestety dla grających niezwykle ambitnie piłkarzy Zadymki, zabrakło czasu i nie udało im się doprowadzić do remisu w tym meczu. Takie pojedynki chcemy oglądać w każdej kolejce naszej ligi!

Następnym przeciwnikiem KJ Auto będzie drużyna „Mamy Czas”. Zadymkę Fiu Fiu czeka kolejny bój, tym razem na ich drodze stanie lider Tesla 248