• Intensywny weekend z MKS Korsze Cup za nami
    Żuri Olsztyn wygrywa I edycję MKS Korsze Cup w kategorii Żaka! Zespół z Olsztyna od początku wykazywał wysoki poziom umiejętności poszczególnych zawodników, a więc szybko stał się faworytem rozgrywek.
  • UKS Rona 03 Ełk najlepsza w województwie!

UKS Rona 03 Ełk zwycięzcą halowych rozgrywek WMZPN w kategorii Trampkarza C2! Zespół z Ełku pokonał wszystkich rywali i zasłużenie zdobył puchar za pierwsze miejsce.

• Polkajmy z pucharem Burmistrza Korsz!

W miniony weekend w Hali Widowiskowo - Sportowej w Korszach odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Korsz, w którym udział wzięło 5 drużyn: Mamy Czas, MKS Junior Korsze, Polkajmy, Błękitni Garbno i KP Pomarańcze.

• Sołectwo Saduny najlepsze w Gminie Korsze

Blisko pięciogodzinna rywalizacja rozpoczęła się od oficjalnego przywitania zawodników, sołtysów oraz kibiców przez Burmistrza Korsz Pana Jana Adamowicza oraz życzeń z okazji Dnia Mężczyzn złożonych przez Panią Alinę Janiszewską.

Wydarzenia

Bonito lepsze w karnych!

Niewiele zabrakło, by Gigusie Korsze awansowały do kolejnej fazy rozgrywek Pucharu Polski w Futsalu. Dość powiedzieć, że bramka wyrównująca dla Bonito padła na dwie sekundy przed końcem dogrywki. Dość długo jak na warunki halowe, bo dopiero w 15 minucie ujrzeliśmy pierwsze trafienie tego dnia. Autorem gola był Mateusz Cyliński, któremu pozostało skierować piłkę do pustej bramki. Był to jedyny gol pierwszej połowy. W 26 minucie spotkania Filip Dojlida świetnie przymierzył z rzutu wolnego i wyrównał stan rywalizacji. Czym bliżej końca regulaminowego czasu gry, tym więcej działo się na parkiecie. Najciekawiej było w 36 minucie, kiedy to Piotr Sawicki uderzeniem z woleja pokonał Krzysztofa Wojtkielewicza, a już chwilę później kapitalnym uderzeniem w samo okienko bramki Kamila Kotkowskiego popisał się Mateusz Rogowski i znowu mieliśmy remis. Regulaminowy czas gry zakończył się wynikiem 2:2, co oznaczało dogrywkę. W 42 minucie meczu po raz pierwszy tego dnia to goście wyszli na prowadzenie wykorzystując błędy indywidualne naszych zawodników. 3 minuty później do przedłużonego rzutu karnego podszedł Michał Wołowik i nie dał szans golkiperowi Bonito. W ostatnich pięciu minutach działo się zdecydowanie najwięcej. Najpierw za zagranie ręką w polu karnym czerwoną kartką został ukarany jeden z przyjezdnych wskutek czego sędziowie podyktowali 'szóstkę'. Po raz trzeci swoich sił próbował Michał Wołowik, jednak jego strzał był całkowicie nieudany. Mimo wszystko zawodnicy Gigusiów nie ustali w poszukiwaniu bramki, a ta sztuka udała się Piotrowi Sawickiemu, który sprytnym strzałem wyprowadził korszan na prowadzenie. Na minutę przed końcową syreną swoją szansę miał Paweł Sawicki. Piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki i wylądowała za linią bramkową, ostatecznie wracając do pola gry. Tego niestety sędziowie się nie dopatrzyli, co miało olbrzymie skutki w końcowej fazie spotkania, bowiem na dwie sekundy przed ostatnim gwizdkiem sędziego piłkę do bramki Kamila Kotkowskiego wpakował Aliaksei Vatkevich doprowadzając do remisu. Co ciekawe, na ostatni strzał na bramkę gości zdecydował się Mariusz Gąsiorowski, a piłka ewidentnie zatrzymała się na ręku jednego z zawodników Bonito. Tutaj kolejny raz nie popisali się sędziowie, nie odgwizdując szóstego przewinienia gości, a co za tym idzie, karnego. Ani regulaminowy czas gry, ani dogrywka nie wyłoniły zwycięzcy. W związku z tym do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne, które lepiej egzekwowali zawodnicy Bonito Helios Białystok. I to właśnie drużyna z Podlasia zagra w kolejnej fazie rozgrywek Pucharu Polski w Futsalu. Gratulujemy!

Gigusie Korsze

2:2 (1:0)

pd. 4:4

Karne: 3:4

Bonito Helios Białystok
15' Mateusz Cyliński
    26' Filip Dojlida
36' Piotr Sawicki
    36' Mateusz Rogowski
      42' Jakub Kozłowski
45' Michał Wołowik
49' Piotr Sawicki
    50' Aliaksei Vatkevich