• UKS Rona 03 Ełk najlepsza w województwie!

UKS Rona 03 Ełk zwycięzcą halowych rozgrywek WMZPN w kategorii Trampkarza C2! Zespół z Ełku pokonał wszystkich rywali i zasłużenie zdobył puchar za pierwsze miejsce.

• Polkajmy z pucharem Burmistrza Korsz!

W miniony weekend w Hali Widowiskowo - Sportowej w Korszach odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Korsz, w którym udział wzięło 5 drużyn: Mamy Czas, MKS Junior Korsze, Polkajmy, Błękitni Garbno i KP Pomarańcze.

• Sołectwo Saduny najlepsze w Gminie Korsze

Blisko pięciogodzinna rywalizacja rozpoczęła się od oficjalnego przywitania zawodników, sołtysów oraz kibiców przez Burmistrza Korsz Pana Jana Adamowicza oraz życzeń z okazji Dnia Mężczyzn złożonych przez Panią Alinę Janiszewską.

• I Halowe zawody sportowo-pożarnicze MDP rozstrzygnięte!

W sobotnim wydarzeniu organizowanym przez OSP Korsze udział wzięło wielu młodych przedstawicieli zaprzyjaźnionych Ochotniczych Straży Pożarnych.

Wydarzenia

OKPR Warmia Energa Olsztyn z Pucharem Burmistrza Korsz!

W sobotę 18.01.2020r. odbył się Turniej Piłki Ręcznej Mężczyzn o Puchar Burmistrza Korsz. Do zawodów przystąpiły łącznie cztery zespoły. Dwa z województwa Warmińsko-Mazurskiego (OKPR Warmia Energa Olsztyn, KS Szczypiorniak Olsztyn) oraz dwa z Mazowieckiego (AZS UW Handball TEAM, CKS Jurand Ciechanów). Aż trzy z wymienionych drużyn reprezentowały I Ligę Piłki Ręcznej, natomiast Szczypiorniak Olsztyn to rodzynek, który na co dzień występuje poziom niżej.

OKPR Warmia Energa Olsztyn – KS Szczypiorniak Olsztyn

Na pierwszy mecz wyszli zawodnicy obu olsztyńskich zespołów, a faworyta nie trudno było wskazać. Wszyscy spodziewali się pewnego zwycięstwa pierwszoligowców i tak też było. Mimo, że przewaga nie była druzgocąca to Warmiacy dość pewnie dowieźli wynik do końcowej syreny. Natomiast Szczypiorniak pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie i mógł z nadzieją myśleć o zajęciu w turnieju trzeciej lokaty. Najbardziej dali o sobie znać Robert Targoński (KS Szczypiorniak Olsztyn) i Dawid Mięsopust (OKPR Warmia Energa Olsztyn), którzy rzucili po 6 bramek. Mecz zakończył się wynikiem 29:22.

CKS Jurand Ciechanów – AZS UW Handball TEAM

Drugie półfinałowe spotkanie to rywalizacja zespołów z Mazowsza. Pomimo, że region wspólny, to drużyny na co dzień grają w dwóch oddzielnych grupach I Ligi. Dość długo, bo do 20 minuty, zespoły szły punkt za punkt, by w końcu zawodnicy z Warszawy mogli odskoczyć rywalom tuż przed przerwą rzucając celnie cztery razy do bramki rywala, jednocześnie nie tracąc przy tym ani jednego gola. Druga odsłona spotkania wyglądała podobnie do pierwszej. Drużyny nie marnowały swoich okazji co chwila trafiając do bramek, a prym w swoich szeregach wiedli zawodnicy z numerem 24 na koszulkach – Bartłomiej Smoliński (CKS Jurand Ciechanów) oraz Michał Steć (AZS UW Handball Team). Oboje zdobyli po cztery bramki licząc się jednocześnie w rywalizacji o statuetkę króla strzelców.

MECZ O III MIEJSCE

CKS Jurand Ciechanów – KS Szczypiorniak Olsztyn

W spotkaniu o najniższy stopień podium to drużyna z Ciechanowa była faworytem, ale przebieg meczu wcale na to nie wskazywał. Obie ekipy zaczęły podobnie co rusz skutecznie kończąc akcje pod bramką rywali. Delikatny przełom nastąpił po 10 minucie, kiedy to w przeciągu 6 minut CKS zdołał zdobyć 5 bramek tracąc zaledwie jedną. Dzięki temu podopieczni Arkadiusza Chełmińskiego wyszli na w miarę bezpieczne prowadzenie i po syrenie sygnalizującej koniec pierwszej części gry wygrywali 14:12. Mimo to Szczypiorniak nie składał broni i gonił wynik. Po raz kolejny ze świetnej strony pokazał się Robert Targoński. Rozgrywający olsztynian rzucił aż 8 bramek w spotkaniu o III miejsce, jednak to nie wystarczyło do końcowego triumfu, bowiem w dobrej formie był również lider CKS’u – Bartłomiej Smoliński, który zakończył spotkanie z 5 trafieniami na koncie. Mecz zakończył się wygraną Juranda 29:26.

FINAŁ

OKPR Warmia Energa Olsztyn – AZS UW Handball Team

W finale spotkały się zdecydowanie najlepsze zespoły spośród grających tego dnia w Hali Widowiskowo – Sportowej w Korszach. OKPR Warmia Energa Olsztyn do tego meczu przystąpiła osłabiona brakiem Filipa Wadowskiego, który w pierwszym spotkaniu doznał kontuzji. Mecz zaczął się od wzajemnej wymiany. W 14 minucie Warmia podkręciła tempo i rzuciła cztery razy z rzędu, co dało jej przewagę. Dzięki tej części pierwszej połowy olsztynianie schodzili na przerwę z wynikiem 13:9. W drugiej odsłonie drużyny szły „łeb w łeb”. Kiedy w 43 minucie spotkania wydawało się, że wynik jest już przesądzony, to warszawiacy wzięli się do gry i zmniejszyli pięciobramkową stratę zaledwie do jednego gola. Ostatecznie Warmia odparła atak AZS’u i wygrała 24:22, a przysłowiową „kropkę nad i” postawił kapitalnie spisujący się w tym meczu Marcin Malewski (8 goli).